Достапни линкови

Шестчлено семејство убиено во Израел


Шестчлено семејство е убиено во Израел, што претставува најлош случај во последните неколку години , изјавил портпаролот на полицијата. Меѓу убиените е и едно три месечно бебе. Полицијата сеуште испитува дали некој од надвор до смрт ги избодел луѓето со нож а потоа го запалил станот или некој од семејството ги убил прво другите, па потоа се самоубил. Портпаролот изјавил дека семејството немало криминално минато.Семејството емигрирало во Израел од Узбекистан и вечерта пред убиството го прославувале третиот роденден на најстарото дете.

XS
SM
MD
LG