Достапни линкови

Албанија ја поздрави демаркацијата на македонско-косовската граница


Потпишаниот договор за границата меѓу Македонија и Косово е значаен придонес за мирот и стабилноста во регионот и јасна желба на двете земји за интензивирање на односите и за заедничка европска иднина, се наведува во соопштението на Министерството за надворешни работи за Албанија.

XS
SM
MD
LG