Достапни линкови

Американски воен авион принудно приземјен во Индија


Индиските воздушни сили наредиле на американски воен авион принудно да слета на аеродромот во Момбаи, соопштуваат светските агенции. Авионот кој летал кон Тајланд морал принудо да слета, затоа што неговиот повик за пријавување не одговарал со контролата на летање на индискиот аеродром. . Индиските и американските власти биле во контакт за да најдат решение за прашањето, соопштиле индиските власти. Авионот пренесувал 205 маринци кои требало за заминат на одмор во Тајланд.
XS
SM
MD
LG