Достапни линкови

Кривична пријава за родителите за инцидентот со балон во САД


Официјалните власти во Колорадао, изјавија дека ќе поднесат кривични пријави против едниот или против двајцата родители на момчето кои беа инволвирани во инцидентот со балонот, кој се случи во четвртокот. Власите и медиумите повеќе од еден час го гонеа балонот со хелиум за кој веруваа дека внатре има дете, само за да го спасат момчето, но на крај тоа небеше внатре.Таткото на момчето негираше дека станува збор за шоу или за трик за јавноста.

XS
SM
MD
LG