Достапни линкови

Есплозија во Анталија, 3 мртви


Во експлозија на пристаништето во турскиот град Анталија, на Средеземното море, загинале 3 луѓе, а еден бил повреден.Очевидците изјавиле дека експлозијата се случила во еден магацин, по што избувнал пожар.Причината за експлозијата засега не се соопштува.
XS
SM
MD
LG