Достапни линкови

Во борбите во Авганистан,убиени 3 американски војници и 25 милитанти


Најмалку тројца американкси војници се убиени во Авганистан, соопшти претставник на коалиционите сили предводени од НАТО. Тој соопштил дека војниците биле убиени во петокот во источниот и јужниот регион на земјата, но не се соопштени повеќе детали. Авганистанското Министерство за одбрана соопшти дека во петокот НАТО и авганистанските сили убие 25 талибански борци во напади во јужниот дел на Авганистан


XS
SM
MD
LG