Достапни линкови

Бомбаш самоубиец уништи мост западно од Рамади


Бомбаш самоубиец разнесе камион на мост западно од ирачкиот град Рамади при што направи значителни штети и го запре сообраќајот кон Сирија и Јордан. Освен загинатиот бомбаш, никој не е повреден во инцидентот.
XS
SM
MD
LG