Достапни линкови

Дипломатските односи со Косово, деновиве, изјави Ахмети


Евро-амбасадорот Ерван Фуере денеска во седиштетото на ДУИ во Тетово му ги соопшти деталите од извештајот на Европската Комисија на лидерот на партијата Али Ахмети. Фуере и Ахмети оцениле дека извештајот е позитивен, но оти треба да се продолжи со реформите. На новинарско прашање за дипломатските односи меѓу Македонија и Косово, Ахмети изјави дека прашање на денови е кога тоа ќе се случи, додавајки дека постои добра клима меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG