Достапни линкови

4-ца американски војници загинаа во Авганистан


4-ца американски војници загинале во јужен Авганистан од мина поставена на патот. Со тоа, само овој месец, во Авганистан загинале 25-мина американски војници. Во југо-источната провинција Газни, во престрелка меѓу сојузничките сили и бунтовниците, настрадале една жена и едно девојче.
XS
SM
MD
LG