Достапни линкови

Отворен Берлинскиот музеј


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска го отвори Берлинскиот историски, Нов Музеј, откако пред 7 децении беше уништен при бомбардирањата за време на Втората Светска Војна. Реставрацијата на музејот траеше 11 години и чинеше околу 320 милиони евра.
XS
SM
MD
LG