Достапни линкови

Косово не е загрозено однадвор


Командантот на јужното крило на НАТО, Марк Фицџералд изјави денеска дека Косово не е загрозено од никого однадвор, и оти најголеми закни за безбедноста се организираниот кринимал и корупцијата. Тој, за време на посетата на Грачаница, нагласи дека безбедноста на граѓаните нема да биде влошена поради намалувањето на бројот на војниците КФОР.
XS
SM
MD
LG