Достапни линкови

Претставници на Република Српска во Белград


Претседателите на седум политички партии од Република Српска кои денеска во Белград ќе разговараат со српскиот претседател Борис Тадиќ сметаат дека е добро тоа што Србија како гарант на Дејтонскиот договор се вклучила во дефинирањето на ставовите пред најавениот состанок во Бутмир на 20 овој месец. Станува збор за продолжување на средбата од минатата недела на која босанските политички лидери и претставници на Европската унија и Соединетите држави разговараа за иднината на Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG