Достапни линкови

Ѓул: Турција и натаму ќе ја поддржува Македонија


,,Турција ќе продолжи, како и досега, да ги брани интересите и позициите Македонија во НАТО, заради стабилноста и безбедноста, како на Балканот, така и во Европа,,. Ова го изјави турскиот претседател Абдула Ѓул по денешната средба во Анкара со македонскиот претседател Ѓорге Иванов кој престојува во официјална посета на Турција. Според Иванов, токму односите и соработката со Турција се прашања од највисок државен интерес за Македонија.
XS
SM
MD
LG