Достапни линкови

Гугл со рекорден профит во последниот квартал


Компанијата Гугл денеска објави рекорден профит во последниот квартал, што укажува дека рекламниот пазар преку Интернет излегува од рецесија. Гугл наведува дека во третиот квартал има чиста заработка од 1,64 милјарди долари, што е за 27 насто повеќе во однос на истиот период лани.
XS
SM
MD
LG