Достапни линкови

Преговори Северна - Јужна Кореја за хуманитарни прашања


Претставници на Јужна и на Северна Кореја преговараат во пограничниот град Кесонг за спјување на семејствата од двете страни на границата и за други хуманитарни прашања. Ова е втор состанок меѓу двете страни неделава. Во средата Северно-корејската делегација му изрази сочувство на јужниот сосед за поплавите во кои загинаа 6 лица.
XS
SM
MD
LG