Достапни линкови

Расте цената на нафтата


Цената на нафтата продолжува да расте, достигнувајки 78 долари за барел. Ваквиот скок е поради зголемената побарувачка и знаците за економско заздравување на Соединетите Држави, како и поради слабеењето на американскиот долар.
XS
SM
MD
LG