Достапни линкови

Германската изборна комисија во посета на Македонија


Изборната комисија од Сојузна Република Германија денеска ќе престојува во посета на Македонија. Во рамките на престојот членовите на делегацијата ќе имаат средба со потпретседателот на македонското Собрание Светлана Јакимовска и со Јован Гинев, претседател на пратеничката група на Собранието на РМ за соработка со Парламентот на СР Германија.
XS
SM
MD
LG