Достапни линкови

Обама го потпиша законот за помош на Пакистан


Белата куќа соопшти дека претседателот Барак Обама денеска го потпишал законот со кој им се дава 7 милијарди долари помош на Пакистан во текот на следните пет години. Пакетот предвидува 1,5 милијарди долари годишно за социјалeн и економски развој на земјата. Денешното потпишувањето доаѓа откако конгресот се увери дека планот не го крши суверенитетот на Пакистан.
XS
SM
MD
LG