Достапни линкови

Хамас бара време да размисли за помирување со Фатах


Раковоството на палестинското радикално движење Хамас во Сирија,побарало уште неколку дена за да го разгледа планот за помирување со другото палестинско движење Фатах, процес кој се одвива со посредство на Египет. Претходно Хамас и уште 6 други радикални движења соопштија дека го напуштаат планот за помирување. Египет се обидува да ги помири палестинските движења за да може да се обноват напорите за помирување на Палестина со Израел.
XS
SM
MD
LG