Достапни линкови

Силна експлозија во пакистанскиот град Пешевар.


Силна експлозија се случила денеска во пакистанскиот град Пешевар, при што загинало едно дете , а неколкумина луѓе се повредени, соопштуваат тамошните власти. Оваа експлозија доаѓа неколку часа по нападите на неколку воени и полициски објекти во градот Лахоре, при што загинаа најмалку 30 луѓе.
XS
SM
MD
LG