Достапни линкови

Турција и Ирак ќе потпишуваат договори


Турција и Ирак се очекува денеска да потпишат низа договори за зајакнување на економските и политичките односи. Турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган, придружуван од голема владина делегација беше во Багдад каде што се сретна со својот ирачки колега , Нури ал-Малаки. Турски официјални претставници, а Ројтерс ,изјавиле дека , треба да биде потпишан и договор за транспорт на гас од Ирак, преку Турција во Европа.

XS
SM
MD
LG