Достапни линкови

Бран насилства во Пакистан


Вооружени милитанти лице извршија напад врз полициски капацитети во Лахоре при што убија околу 30 луѓе. Во самоубиствен напад со автомобил бомба на северо-западот на земјата пред полициска станица пак биле убиени 8 лица. Овие напади доаѓаат во време кога пакистанската влада се готви за воена офанзива во Јужен Вазиристан – погреаничен регион со Авганистан.
XS
SM
MD
LG