Достапни линкови

40 повредени во експлозија во Кишињев


Околу 40 луѓе се повредени по експлозијата во центарот на Кишињев, главниот град на Молдавија. Инцидентот се случил на плоштадот на концерт за време на прославата на денот на градот. Министерот за внатрешни работи Андроник Валери изјави дека направата која експлодирала е воена граната. Се уште не се знае кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG