Достапни линкови

Експлозија во Кишињев


Повеќе од дваесет луѓе добија полесни повреди по експлозијата во центарот на Кишињев, главниот град на Молдавија. Инцидентот се случил на плоштадот за време на прославата на денот на градот. Наводно, направата која експлодирала е граната и сеуште не се знае кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG