Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево и малку потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во југоисточните делови ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен источен ветер. Утринската температура од минус четири до пет, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура околу еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG