Достапни линкови

Саркасиан пристигна во Турција


Ерменскиот претседател Серж Саркасиан пристигна во турскиот град Барса, во прва билатерална средба откако двете држави неодамна потпишаа спогодби за надминување на вековното несогласување. Саркасиан е во посетана Турција за да присуствува на фудбалскио натпревар меѓу репрезантациите на Ерменија и Турција, во рамките на кфалификациите за Светскиот Шампионат.

XS
SM
MD
LG