Достапни линкови

Иванов:Денешниот ден е ден на успех


Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, препораката на ЕК за отпочнување на преговори за членство ја нарече важен чекор кон заедничката цел на сите граѓани. За претседателот денешниот ден е ден на успех, пишува во соопштението од кабинетот на Претседателот.

XS
SM
MD
LG