Достапни линкови

Во несреќа со летачки балон во Кина, 4 загинати


Четворица холандски туристи загинале во несреќа кога се запалил балонот со кој летеле, во јужна Кина, соопштува кинеската полиција. Во балонот летале 7 луѓе, 5 туристи и двајца кинези кои управувале со балонот. Причината за несреќата се уште се истражува, соопштила полицијата.

XS
SM
MD
LG