Достапни линкови

Продолжува американската поддршка за грузиската армија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Соединетите држави ќе ја продолжат поддршката, како и обуката на армијата на Грузија и покрај противењето на Русија. Во интервју за московското радио Клинтон рече: ,,Ќе му помогнеме на грузискиот за да може самиот да се заштити,,. Вашингтон во изминативе неколку години има потрошено десетици милиони долари во обуката на грузиската армија.
XS
SM
MD
LG