Достапни линкови

Утре во Скопје, протокол за границата меѓу Македонија и Косово


Премиерите на Македонија и на Косово Никола Груевски и Хашим Тачи утре во Скопје ќе го потпишат протоколот за демаркација на границата меѓу Македонија и Косово, јави Радио телевизија Косово, повикувајќи се на извори во косовската влада. Во веста се наведува дека разграничувањето било усогласено во целост.
XS
SM
MD
LG