Достапни линкови

САД не се мешаат во внатрешните работи на Пакистан


Американските конгресмени настојуваат да ја смират загриженоста на пакистанците за американската финансиска помош на нивната земја. Во посебен дел од законот со кој се предвидува помош од 7 ипол милијарди долари ќе биде објаснето дека Вашингтон нема намера да го нарушува пакистанскиот суверенитет. Законот што е предложен од сенаторот Џон Кери веќе е одобрен од двата дома на Конгресот, но се уште не е потпишан од претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG