Достапни линкови

Интерпелација за министерот Јанакиески


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 76-та седница со дебата по интерпелацијата на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на иницијатива од страна на опозицијата, за работата на министерот, со акцент на несреќата што се случи во Охридското Езеро, во која животот го загубија 15 бугарски државјани. Синоќа со 69 гласа „против“ и 16 гласа „за“ пратениците ја отфрлија интерпелацијата за министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG