Достапни линкови

Продолжува посетата на естонскиот претседател на Македонија


Естонскиот претседател Томас Хендрик Илвес во рамките на официјалната посета на Македонија, денеска ќе се сретне со претседателот на Македонското собрание Трајко Велјановски и со премиерот Никола Груевски. За време на вчерашната средба со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов, Илвес ја потврди естонската поддршка за нашите евроатлантски интеграции, бидејќи, како што рече, Европа не е целосна без земјите од Балканот, вклучувајќи ја и Македонија.
XS
SM
MD
LG