Достапни линкови

ЕК утврдува дали Србија ги исполнува условите за визна либерализација


Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави дека без проблеми течат разговорите со членовите на експертската мисија на Европската комисија, која престојува во Белград за да утврди дали Србија ги исполнила сите услови за визна либерализација. Дачиќ истакна дека очекува кон средината на идниот месец Европската комисија да подготви одлука која ќе биде проследена до Советот на министри за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG