Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- променливо


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во јужните делови, а во северните планински предели ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен западен ветер. Утринската темепратура се движи од минус еден до пет, а дневната ќе биде од пет до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен западен ветер. Утринската температура се спушти до два, а дневната ќе достигне до 10 степени.
XS
SM
MD
LG