Достапни линкови

Есплозија на бомба во Ирак, 6 мртви


Најмалку 6 луѓе се убиени , а 8 повредени во експлозија на бомба , јужно од Багдад, изјавил ирачки официјален претставник. Шефот на провинциската полиција , соопштил дека експлозијата се случила на еден пазар во градот Бухриз, кој се наоѓа на 60 километри од Багдад.
XS
SM
MD
LG