Достапни линкови

Бомбардирано упориштето на Талибанците во Вазиристан


Пакистански воени авиони денеска бомбардирале осомничени талибански цели во пакистанската област Јужен Визиристан, изјави претставник на безбедносните сили. Тој изјавил дека воздушните напади се дел од плановите за воена офанзива во Визиристан , упориштето на Талибанците. Милитантите ја презедоа одговорноста за последните напади во кои загинаа повеќе од 120 лица за една недела.
XS
SM
MD
LG