Достапни линкови

Двајаца уапсени за вмешаност во нападот на касарна во Милано


Еден либиец и еден египјанец се уапсени во Италија, под сомнение дека се вмешани во вчерашниот напад пред касарна во Милано, изјавил денеска заменик обвинителот во тој град. Уапсените се обвинети дека ја изработиле , поседувале и транспортирале експлозивната направа која беше фрлена пред касаранта. Освен човекот кој ја фрлил направата, во нападот е повреден и еден италијански полицаец
XS
SM
MD
LG