Достапни линкови

Собранието на МАНУ денеска за Енциклопедијата


Собранието на МАНУ, денеска на вонредна седница, ќе го разгледува заклучокот на Претседателството за повлекување на Македонската Енциклопедија и за смена на редакцијата и главниот редактор Блаже Ристовски. На Собранието ќе учествуваат 48 академици од редовниот состав на МАНУ. Блаже Ристовски изјави дека не се чувствува одговорен и оти нема намера да поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG