Достапни линкови

Разрешени функционерите за енергетика во Туркменистан


Претседателот на Туркменистан Гурубангули Бедримухамедов ги разреши речиси сите функционери во енергетскиот сектор, обвинувајки ги за загубите и неефикасност во експлоатацијата на нафта и гас. Според него, тоа се нјаважните сектори за економијата на Туркемнистан, а разрешените се однесувале неодговорно.
XS
SM
MD
LG