Достапни линкови

Северна Кореја - нови тестирања на ракети


Северна Кореја можеби се подготвува за нови лансирања на ракети од краток дострел, јавуваат јужно корејските медиуми. Северна Кореја издала предупредување до бродовите да не пловат во водите на нејзиниот брег.
XS
SM
MD
LG