Достапни линкови

Талибанците финансиски помоќни од Ал Каеда


Претставник на американското министерство за финансии изјави дека талибанците во Авганистан финансиски се помоќни од припадниците на Ал Каеда. Според истиот извор, талибанците собираат пари од трговијата со дрога во Авганистан, како и од земање рекет од легалните авганистански бизниси.
XS
SM
MD
LG