Достапни линкови

Претседателот на Естонија во посета на Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува претседателот на Република Естонија, Томас Хендрик Илвес. Во рамките на посетата тој ќе оствари тет-а-тет средба со неговиот домаќин, македонскиот претседател Ѓорге Иванов, а официјална средба ќе имаат и делегации на двете земји.
XS
SM
MD
LG