Достапни линкови

Хилари Клинтон денеска во Москва


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ќе престојува во посета на Москва. Планирани се средби со претседателот на Русија Дмитриј Медведев и со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров.
XS
SM
MD
LG