Достапни линкови

Канаваро ќе се повлече ако го освојат светскиот шампионат во 2010-тата


Капитенот на италијанската фудбалска репрезентација Фабио Канаваро, денеска изјави дека ќе се повлече од фудбалот, ако неговиот тим, го освои светскиот шампионат во Јужна Африка во 2010 година. Канаваро во среда ќе го игра 130 натпревар за националниот тим, со тоа го собори рекордот за настап за репрезентацијата. Претходно тој рекорд го држеше Паоло Малдини до клубот Милано,кој за репрезентацијата изгаше 126 пати.
XS
SM
MD
LG