Достапни линкови

Тачи:Академик Ристовски кривично да се гони.


Академик Блаже Ристовски , кој беше главен редактор на Македонската енциклопедија, кривично да се гони, побара денеска, лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Тој пред вечерашното Централно собрание на партијата, изјавил дека ќе побараат од Јавниот Обвинител, кривично да го гони уредникот на енциклопедијата за употреба на јазик на омраза.

XS
SM
MD
LG