Достапни линкови

Во Авганистан убиени 20 талибанци


Авганистанските власти денеска соопштиле дека 20 талибански милитанти се убиени а многумина биле уапсени во одделни операци во кои учествувале меѓународните сили и авганистанската армија.
XS
SM
MD
LG