Достапни линкови

Северна Кореја истрела 5 ракети?


Севрно корејската агенциуја Јонхап јави дека Пјонгјанг истрелал пет ракети од краток дострел на источниот брег, кој го прогласил за зона забранета за пловидба од 10 до 20 Октомври. Јонхап јави дека владата не била веднаш достапна за коментар. Последното лансирање, прво во изминативе три месеци доаѓа откако Пјонгјанг соопшти дека е подготвен да се врати на меѓународните разговори за воената нуклеарна програма. Во моментов не е јасно дали станува збор за рутински воени вежби.
XS
SM
MD
LG