Достапни линкови

Земјотрес во Тихиот Океан, нема жртви


Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска кај островот Санта Круз во Тихиот Океан, соопштил американскиот Институт за геофизика. Не е издаденио предупредување за цунами. Засега нема жртви.На почетокот на октомври најмалку 180 луѓе загинаа во цунами предизвикано од земјотерс во јужниот дел на Тихиот окена.
XS
SM
MD
LG