Достапни линкови

Иран ги отфрли предупредувањата на САД


Иран ги отфрли предупредувањата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон околу нуклеарната програма на Техеран. Таа побара доказ дека Иран не прави нуклеарно оружје, наведувајки дека трпеливоста на светските сили е при крај. Министерот за надворешни работи на Иран Хасан Гашкави негира дека Иран ги прекршил меѓународните закони.
XS
SM
MD
LG